"Обстановката в Русия е динамична, ситуацията е оскъдна. Трябва да знаем истинските причини за това, което става - дали целта на Пригожин е свалянето на Путин или старите негови разправии с Министерството на отбраната и борбата за превъзходство на фронта". Това заяви президентът Румен Радев преди началото на форума "Вахау" в Австрия по повод операцията на руската частна военната групировка "Вагнер", озаглавена от лидера й Евгений Пригожин като “Марш за свобода”.
Според държавния глава ставащото в Русия ще се отрази на динамиката на конфликта в Украйна. По думите му, вече не става въпрос просто за вътрешнополитически проблем, защото са въвлечени и потенциални военни действия на територията на Русия.
"Реакцията на България трябва да бъде укрепване на отбранителния ѝ капацитет в рамките на НАТО", каза още президентът.
“Ако се наложи, България трябва да изтегли българите от Русия”, коментира, на свой ред, вицепрезидентът Илияна Йотова. Тя изрази надежда, че външното ни министерство е в постоянна връзка с българското дипломатическо представителство в Москва. “За съжаление войната стигна до етап, в който много трудно ще има връщане назад. Продължавам да смятам, че е необходим световен форум, на който да се разгледа конфликтът в Украйна”, заяви Илияна Йотова.
Впечатляващо авиошоу съпровожда култовия фестивал за хитове от 90-те години на ХХ век SPICE Musiс. То се изпълнява за първи път в рамките на тазгодишното издание по повод 20 години от създаването на държавно предприятие "Пристанищна инфраструктура"...
От 8 август цените на всички стоки в магазините трябва да са и в евро. Превалутирането трябва да бъде по курса 1.95583 лв. за 1 евро, определен от валутния борд и по който беше прието България да премине към европейската валута. С промените в Закона за..
В петък минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Над планините ще има купеста облачност, с много малка вероятност за изолирани следобедни валежи. Вятърът ще бъде от североизток, слаб, по Черноморието след..
Министърът на външните работи Георг Георгиев прие делегация, представляваща Йорданската асоциация на завършилите български университети в състав д-р..
В сряда, 13 август, минималните температури ще са от 18 до 23°, в София – 18°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и..
В четвъртък минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове..