България заема последно място сред държавите от Европейския съюз в Индекса за медийна грамотност през настоящата година, съобщиха от фондация „Институт Отворено общество - София“. Това означава, че сънародниците ни най-много вярват на дезинформацията.
Все пак страната ни изпреварва своите съседи Турция и Република Северна Македония и от оценените общо 41 европейски държави се класира на 35-о място. В сравнение с индекса за 2022 г. обаче пада с две места.
Според проучването България се представя най-зле по индикаторите, свързани с образованието и свободата на медиите, а най-добре - по показателите за новите форми на гражданско участие.
“Обезпокоително е, че повечето от най-уязвимите държави към дезинформация са и най-близо до войната в Украйна, започната от Русия, и са сред най-изложените на злонамерена дезинформация”, коментира авторът на анализа Марин Лесенски.
Морски Фест 2025 събира на едно място в черноморската ни столица Варна морски спортове, плажни игри и вълнуваща сценична програма на брега на морето. Програмата за Деня на Варна, отбелязван на Свето Успение Богородично, ще продължи през целия ден на плажа..
На 15 август в България отбелязваме Деня на спасението, в който се отдава почит към паметта на всички лекари, медицински сестри, доброволци и граждани, загинали при спасяването на човешки живот. Датата е обявена с Решение на Министерския съвет през 2012..
В "България днес" на 14 август слушайте: 01:08 – Актуално от България и сънародниците по света 13:09 – Как и защо българското биопроизводство става все по-малко? 24:28 – За 26-ти път в Розовата долина се провежда Празникът на калоферската..
В четвъртък минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове..
През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение..
Английската граматика обърква българските ученици, защото те често пренасят нейните правила върху родния си език, каза за БТА Евелина Гечева от "Академика..