Във вторник ще е слънчево.След обяд над планините ще се заоблачи и на места ще превали за кратко с гръмотевици.Минималните температури ще са от 14 до 19°, в София - 14°. Максималните температури ще са от 26 до 31°, в столицата - 26°.
Над Черноморието ще е слънчево. Максималните температури на въздуха ще са 27-28°. Морската вода е 23-24°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
В планините след обяд ще превали.Температурата на 1200 м ще е до 20°, на 2000 м до 13°.
В сряда ще е слънчево и ще се затопля.
В Европа Ще е слънчево над Апенините и Пиренейския п-в и Франция. Под влиянието на атлантически циклон ще вали над Великобритания и Централна Европа. Интензивно ще превалява над Северна и Източна Европа. На Балканите преди обяд ще е слънчево. След обяд ще превалява, но температурите ще се повишават.В Лондон и Париж ще е 22 и 23°. В Берлин и Москва се очакват 21 и 23°. В Рим и в Букурещ ще е 31°, в Истанбул и в Атина се очакват 30°. В Белград ще е 29. Мадрид ще е най-горещата евростолица с 38°.
Във Ванкувър и Монреал ще е 22и 28°, в Ню Йорк и в Чикаго ще e 27 и 24°. В Лос Анджелис се очакват 22°, в Маями и в Мексико сити ще e 31 и 22°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 16и 28°. В Дубай ще е 39°, в Йерусалим 29°.
В София се проведе бизнес форум Япония-България на тема "Инфраструктура, енергетика и дигитализация". "България разполага с цяла палитра от предимства, които обаче са слабо известни в Япония. Задачата ни е да предоставим много по-ясна информация за..
Екип на болница Университетската многопрофилна болница за активно лечение и спешна помощ (УМБАЛСМ) "Н. И. Пирогов" даде нов шанс за живот на трима пациенти в Румъния, съобщи Изпълнителна агенция "Медицински надзор". Донорската ситуация стана възможна..
От новата учебна година университетът в молдовския град Тараклия официално ще обучава студенти като филиал на Русенския университет "Ангел Кънчев". С това сливане на двете учебни заведения етническите българи в Молдова ще имат лесен достъп до..
Над 800 дигитални номади, предприемачи и творци от 50 държави пристигнаха в Банско по повод шестото издание на Bansko Nomad Fest – едно от..
Рок фест "Твърдица и църквата" ще се проведе тази вечер от 20:00 ч. край язовир Жребчево. Фестивалът се организира за поредна година от Община Твърдица и е..