Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Атлетите на България с 19 медала на Спешъл Олимпикс в Берлин-2023

Снимка: Министерство на младежта и спорта

Българските атлети - участници в Световните летни игри на Спешъл Олимпикс в Берлин (17 – 25 юни) се окичиха с 19 медала, от които 5 златни и 5 сребърни. На мащабното спортно събитие за хора с интелектуални затруднения България беше представена от 39 атлети и техни партньори в 9 спорта – лека атлетика, боче, бадминтон, конна езда, плуване, силов трибой и тенис, а също така за пръв път участва в обединен отбор по баскетбол 5х5 (6 атлета с интелектуални затруднения и 4 партньора без интелектуални затруднения) и хокей на трева (6 мъже и 4 жени). 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Краткотрайни валежи с гръмотевици и леко захлаждане

През нощта  над по-голямата част от страната облачността ще е значителна и на места, главно в Централна България, ще има валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад, в източните райони – от североизток. Във вторник..

публикувано на 18.08.25 в 19:05

България днес - 18 август 2025 г.

В "България днес" на 18 август слушайте: 01:55 - Актуално от България и сънародниците по света 11:05 - Православен църковен календар – честваме Успението на преподобни Йоан Рилски Чудотворец 20:22 - Св. Йоан Рилски и св. Йоан Кронщадски..

публикувано на 18.08.25 в 19:00

Променят се правилата за издаване на туристически визи за САЩ

От 2 септември Държавният департамент на САЩ въвежда промени в критериите за освобождаване от интервю при кандидатстване за туристическа виза (B1/B2), съобщиха във Фейсбук от посолството на САЩ в София. Според новите правилa,  повечето кандидати -..

публикувано на 18.08.25 в 16:37