Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Очаква ни топло време с отделни превалявания

Снимка: БГНЕС

В понеделник над по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време. Купеста и купесто-дъждовна облачност ще се развива главно в следобедните часове над Източна България и планинските райони и на места там ще превали и прегърми. Максималните температури ще бъдат между 27° и 32°, в София - около 27°.

Над планините облачността ще бъде променлива, по-често значителна. Ще има и превалявания от дъжд, в отделни райони след обяд ще прегърми. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Максималната температура на 1200 м ще бъде около 21°, на 2000 м - около 13°.

Над Черноморието облачността ще бъде променлива и на места ще превали, в отделни райони и ще прегърми. Максималните температури на въздуха ще достигнат 25°-28°, а на морската вода - 22°-25°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.

На Балканския полуостров преди обяд ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми. В Атина и в Букурещ ще бъде 32 градуса, в Истанбул – 31, Белград – 30.

На много места в Северна Европа ще има краткотрайни, временно интензивни валежи и гръмотевици. В Източна, Централна и Южна Европа главно в следобедните часове на места ще превали и прегърми. Почти без валежи ще бъде в Германия и Полша, а на Пиренейския полуостров - предимно слънчево. В Мадрид ще бъде 35 градуса, във Виена – 29, в Рим – 28, в Мюнхен и в Москва – 26, в Париж – 24, в Стокхолм – 15, в Санкт Петербург – 20.

В Ню Йорк ще бъде 30 градуса и ще превали. Слънчево ще бъде в Чикаго с 29 градуса, в Кейптаун със 17 и в Мелбърн с 14. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Над 65 премиерни модела мотоциклети на Moto Expo 2025 в София

Малко след откриването на мотосезона в София в края на март, столицата ни става домакин на най-голямото мото изложение у нас . То се провежда от днес до 14 април в Арена 8888 София. Публикта ще види между 700 и 800 машини, от които над 65..

публикувано на 11.04.25 в 08:15

Посрещаме кораба "Св. св. Кирил и Методий" с българските антарктици

Българският научноизследователски кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) ще бъде тържествено посрещнат днес на морската гара във Варна. Очаква се той да акостира в 10:00 ч. Екипажът се завръща от успешна трета петмесечна мисия в Южния океан и..

публикувано на 11.04.25 в 07:05

България днес - 10 април 2025 г.

В "България днес" на 10 април слушайте: 01:05  Актуална информация от страната и българските общности зад граница 05:30  Прогноза за времето 10:55   Художничката и преводачка Дивна Шалич Лафчиева и..

публикувано на 10.04.25 в 19:00