Обединени в супергрупата "Легендите", Йордан Караджов от Сигнал, Димитър Кърнев от D2, Константин Цеков от ФСБ и Станислав Сланев – Стенли продължават своето национално турне. Освен техни хитове от последните десетилетия, в тези концерти представят и първата своя авторска песен "Легенда за любовта". Между двете части на турнето потърсихме автора на песента Димитър Кърнев, за да научим как се стигна до идеята за създаването ѝ. Той не скри вълнението си от съвместната работа в групата:
"Удоволствие за мен е да изпълнявам тези велики песни – отбелязва Димитър Кърнев пред Радио България. – Мога да ви кажа, че след концертите се чувствам толкова зареден, не на последно място и защото ги изпълняват трима от най-емблематичните български певци, които за щастие в нашата група звучат и като ансамбъл. Наистина харесвам "Легендите" като фен на музиката, освен като техен член. И бях сигурен, че тази група има потенциал и спойката е дотолкова хубава, че бихме могли да опитаме и една нова песен."
Повечето от "Легендите" са били по-скоро скептични при положение, че изпълняват песни, които са доказани – на по 40-50 години, или поне на 20 години, както е в случая с песните на D2 – тогава предизвикателството и оценката стоят на съвсем друго ниво. Димитър Кърнев им предлага да му дадат шанс да композира музика, с която да обедини стиловете на всички групи, от които идват, и ако им хареса, да я направят. Пише "Легенда за любовта", специално за Йордан Караджов, Константин Цеков и Стенли:
"Не просто ги имах предвид, а бяха мое вдъхновение. Защото вече в тази съвместна работа те са ми дали доста, именно като музикални партньори. Това е, което направи тази задачата не толкова трудна - да създам тази песен."
Снимки: Facebook / Легендите / The Legends
"Това е България – велика и свята" … пее Мария Ангелова в авторската ѝ песен, която избрахме да чуем заедно в деня на Националния ни празник – 3 март. В нея тя задава въпроси, които са все по-актуални за нас, като българи: "Дали е България,..
Повече от плодотворно е началото на 2025-а за Деси Добрева – между пътувания по целия свят, тя успя да реализира и втори сингъл. След авторската ѝ песен "На края на земята", идва нейната интерпретация на народната песен от село Пирин "Пуста младост"...
LATIDA е вокално дуо, което напоследък утвърди своето място в музикалния живот на България не само с участието си в разнообразни проекти, но и с авторските си песни. Те са Яна Балева и Елизабет Нешева, които познаваме отпреди години още като част от..
Повече от плодотворно е началото на 2025-а за Деси Добрева – между пътувания по целия свят, тя успя да реализира и втори сингъл. След авторската ѝ песен..
"Това е България – велика и свята" … пее Мария Ангелова в авторската ѝ песен, която избрахме да чуем заедно в деня на Националния ни празник – 3 март. В..