Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На летище София след аварийно кацане е арестуван буйстващ, пиян британец

Снимка: Ани Петрова

Български полицаи са арестувала пиян британец в нощта 3 юли на летище София след аварийно кацане на полет от турския курорт Бодрум за Глазгоу, пише dailymail.co.uk. В едночасовия полет до София 52-годишния пасажер Антъни Спенс с помощта на двете стюардеси е успял да спре пияния мъж да отвори вратата на самолета на нискобюджетната компания Jet2. Изданието е качило видео от ареста. Вижда се как той оказва съпротива на българските полицаи, които го измъкват от самолета под гневните възклицания на пътниците. След ареста самолетът е продължил полета за Глазгоу.

Антъни Спенс и дъщеря му, която също пътувала на борда коментират, че пияният изобщо не е трябвало да бъде допуснат в самолета, предава кореспондетът на БНР в Лондон Веселин Паунов. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българският патриарх Даниил се срещна с външния министър Георг Георгиев

Днес Светейшият Български патриарх Даниил се срещна с министъра на външните работи Георг Георгиев. В съобщение на сайта на Българската патриаршия се посочва, че един от поводите за приема е освещаването на новия български храм в Лондон в края на..

публикувано на 06.02.25 в 18:11

В Тополовград поставят паметна плоча на Капитан Петко Войвода

По повод 125 години от смъртта на Капитан Петко войвода на 7 февруари в Тополовград откриват паметна плоча с лика му, съобщи БТА. Тя е дарена на общината от Наско Гелимачев и е монтирана на постамент в централната градска част.

публикувано на 06.02.25 в 17:20

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 37

В брой 37 на предаването слушайте: Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с българските неделните училища зад граница – разговор на Гергана Манчева с доц. д-р Анна Иванова, заместник-ректор на Великотърновския..

публикувано на 06.02.25 в 12:00