Държавният глава Румен Радев поздрави президентът на САЩ Джо Байдън и американския народ за Деня на независимостта – 4 юли. "Убеден съм, че връзките между България и САЩ ще продължават да се развиват в духа на трайно приятелство и на стратегическото партньорство, основаващо се на общите демократични ценности, споделени интереси и отговорности", пише в поздравителния адрес.
Президентът добавя, че България ще продължи да работи за насърчаване на двустранната търговия и инвестиции, модернизацията на въоръжените сили, сътрудничеството в енергетиката. Сред двустранните теми по които ще се работи са: "присъединяването към Програмата за безвизови пътувания на САЩ и сключването на Споразумение за социална сигурност“.
Радев заявява, че само в дух на солидарност и в рамките на съюзническите отношения могат да се преодолеят предизвикателствата пред международна сигурност от войната на Русия срещу Украйна.
Премиерът Росен Желязков отправи покана към крал Чарлз Трети отново да посети България, съобщиха от Министерския съвет. Двамата са разговаряли на кралския прием, организиран по повод Срещата на върха в рамките на инициативата “Берлински процес” в..
Президентът Румен Радев връчи орден „Мадарски конник“ първа степен на почетния консул на България във федерална провинция Хесен, в Германия, д-р Инго-Ендрик Ланкау. На церемонията президентът подчерта, че д-р Ланкау е изиграл ключова роля..
В трудоспособна възраст към 31 декември 2024 г. са 3 765 000 души или 58,5% от населението на страната ни. Мъжете са 1 970 000, а жените – 1 795 000. Това съобщи зам.-председателят на Националния статистически институт (НСИ) Свилен Колев...
В "България днес" на 21 октомври слушайте: 01:19 – Актуално от България и сънародниците по света 14:40 – Православен църковен календар -..
Няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Това заяви президентът Румен Радев при откриването в София на Годишната конференция на..
Във вторник , 21 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в котловините и високите полета до минус 2°, в София – 1°. Сутринта на места в..