В сряда ще е слънчево. Над Западна България след обяд ще се заоблачи и там се очакват значителни валежи, гръмотевици, градушки със захлаждане. Минималните температури ще са от 17 до 21°, в София – 17°. Максималните температури ще са от 27° до 36°, в столицата – 27°.
Над Черноморието сутринта ще е мъгливо, но през деня слънчево. Максималните температури на въздуха ще са 25-29°. Температурата на морската вода ще е 24-26°, край нос Шабла по-ниска – около 16°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
В планините ще е слънчево, след обяд над западните масиви ще има кратки бури и валежи. Температурата на 1200 м. ще е до 22°, на 2000 м. до 15°.
В четвъртък над Западна България времето остава неустойчиво. На изток ще е слънчево и горещо до 36°.
В Европа над по-голямата част от Пиренейския и Апенинския полуостров, Франция и в Средиземноморието ще е слънчево. Значителни валежи ще има в Бенелюкс, Северозападна Германия и в Дания. Ще вали над Финландия, Алпите, Силезия, Унгария и Западна Украйна. Над Западните Балкани и по Адриатика след обяд ще вали. В Лондон и Париж ще е 21 и 24°. В Берлин и Москва се очакват 21 и 26°. В Рим и в Истанбул ще е 31 и 30°. В Белград ще е 28°. Мадрид, Атина и Букурещ ще са най-топлите европейски столици с 35°.
Във Ванкувър, Монреал и Чикаго ще е 29°, в Ню Йорк - 31°. В Лос Анжелис се очакват 25°, в Маями и в Мексико сити ще e 32 и 25°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 22и 23°. В Дубай ще е 39°, в Йерусалим 33°.
Във Велико Търново се провежда Urban Wine Fest, организиран от Българската асоциация на винените професионалисти . "Октомври е месецът на българското вино и нa богатството на местните сортове", казва Даниел Драгошинов, един от нейните членове,..
В събота , 18 октомври, минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 9. През деня ще бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от дъжд. Временни разкъсвания на облачността ще има над южните райони от страната. През нощта срещу..
Четвъртият хеликоптер, предназначен за спешна медицинска помощ по въздуха, вече е на българска земя. "Новата въздушна линейка ще бъде базирана в хангара на Висшето военновъздушно училище "Георги Бенковски" в Долна Митрополия, откъдето ще обслужва..
Българското национално радио беше за първи път домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ( Public..
В петък , 24 октомври, минималните температури ще са от 10 до 15°, в София – 10°. Сутринта в западните райони на страната ще завали дъжд. През деня ще..
Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към СУ "Св. Климент Охридски" обяви пускането на SPEAR-1 – фундаментален AI..