Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"През очите на слънцето"

Снимка: личен архив

За поредна година, в началото на юли, София събира почитателите на джаза. Започнал като джаз фестивал, един от най-значимите музикални форуми у нас - A to Jazz – постепенно прерасна във фестивал за градска култура. Развитието му продължава и в неговото 12-то издание, което вече предлага не три, а цели четири дни – от 6 юли, четвъртък, до 9 юли, неделя. Създаден с мисията да разпространява и популяризира джаз, уърлд и импровизационната музика сред младите хора, тази година фокусът на фестивала се разширява. Освен планираните над 25 концерта на музиканти от различни континенти, програмата съдържа различни активности като международен шоукейс модул за развиващи се артисти, джем сешъни, арт-базар на български автори на ръчно изработени изделия, аксесоари, книги и произведения на изкуството, детска образователна програма A to JazZ Kids, професионална мини-конференция A to JazZ Talks, уъркшопи, спортни активности и музикална йога.

Още първата вечер започва ударно с осем групи от Белгия, Сърбия, Гърция, Унгария, Конго, Франция, Румъния и България. Родното участие сред тях е на певицата Гергана Димитрова – Белонога. Позната като част от "Мистерията на българските гласове" и сред създателите на "Ева Квартет", тя развива успешно самостоятелния си професионален път с проекта Белонога.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Нощта умира сама" … дебютен дует на двама млади актьори

Двама млади актьори – Алена Вергова и Боян Тодоров – преставят дуетната си песен, озаглавена "Нощта умира сама". Тя е и първи сингъл от предстоящия дебютен албум на Боян, който разказва как се е родила идеята: "Тананиках си по улицата и изведнъж..

публикувано на 04.10.25 в 10:10

Йосиф Цанков - "Песен моя, обич моя"

"Песен моя, обич моя" „Песен моя, обич моя” – 100 години от рождението на Йосиф Цанков Снимки:  архив (Радио София) 

публикувано на 04.10.25 в 08:05

"Един живот" с музика … Орлин Горанов слага точка на турнето си в страната

Музиката… Изкуството, което ни съпътства през целия ни живот, в ежедневието и в празниците. Превежда ни през него, показва ни го по-красив и смислен. Създава и извиква спомени, подсилва емоциите, и не на последно място – разказва истории. "Един живот"..

публикувано на 01.10.25 в 10:15