Град Смолян ще бъде домакин на третото издание на Международния документален Родопи Филм Фест. Старт на фестивала ще бъде даден тази вечер от 19.00 часа в амфитеатъра пред Регионалната библиотека "Николай Вранчев" с премиерата на "Любов, дойчмарки и смърт" – филм на германския режисьор Джем Кая за музиката на турските емигранти в Германия. Сред българските ленти е "Нямаш място в нашия град", разказващ за миньорския град Перник чрез ежедневието на група футболни фенове.
В програмата ще бъдат представени над 50 заглавия от България и още 24 държави, а входът е свободен. Основен фокус на изданието е екологията и опазването на биоразнообразието. Голяма част от заглавията ще бъдат представени лично от техните автори.
Абстрактно, безпредметно, геометрично – това е цяла една смислово-градивна концепция, върху която стъпва изкуството на XXвек . Водещата и свързваща идея при него е свободата на автора, но и на неговата публика. Визуално, чрез геометричното изкуство..
VFU (Visionary Font Ultra) – това е наименованието на шрифт, с който третокурсникът от Варненския свободен университет, Володимир Федотов се представя на Международното триенале на типография в Полша. "За създаването на един шрифт е нужно..
За чудесата в живота, за способността ни да следваме пътя и да не предаваме вярата си е новият български филм "Не затваряй очи", който тръгва по кината в страната на 31 януари. Разказана накратко, историята е следната: един свещеник – отец Павел,..