Премиерът акад. Николай Денков и посланикът на Турция в София Айлин Секизкьок се договориха да се проведе регионална кръгла маса за проблемите на инвеститорите в Североизточна България. Турските компании са сред най-големите работодатели в региона, но имат проблеми с визовия режим и дефицитът на работна ръка. Секизкьок е казала, че турския бизнес има интерес към модернизацията на българската военна промишленост и превъоръжаването на Българската армия. През 2022 г. българо-турският стокообмен нарасна с 40% до 7.3 млрд. евро.
Двамата са обсъдили охраната на общата граница и намаляването на нелегалната миграция. Турция се е ангажирала активно да сътрудничи за намаляване на мигрантския поток. Премиерът е обещал да се търсят начини за облекчаване на транзитния трафик на турски граждани през страната.В събота , 2 август, минималните температури ще са от 15 до 23°, в София – 15°. През деня ще бъде предимно слънчево, около и след обяд с купеста облачност. Главно в планинските райони на Западна и Централна България ще превали и прегърми. Ще..
В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По съседски" 34:40 Екземпляр №000001 - превратната история на първата българска банкнота..
Българският патриарх Даниил отслужи празнична Света литургия и водосвет за празника Произхождение (изнасяне) на Светия Кръст Господен, в столичния храм "Света София". След богослужението заедно с президента Румен Радев двамата дадоха начало на..
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта,..
Вече две седмици България гори, или вече може би само "тлее", след като в четвъртък главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция..
В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По..