Лидерът на партия "Възраждане" Костадин Костадинов оспори резултата от гласуването в парламента на тяхното предложение за провеждане на референдум за запазване на българския лев до 2043 г. Според Костадинов при гласуването в пленарна зала е станало объркване и накрая е отхвърлено становището на Правната комисия, да не се провежда референдума, тоест референдум ще се проведе.
"Иначе казано с отхвърлянето на решението за отменяне на референдума, референдум ще има:) Сега към този момент крайното решение е в ръцете на президента, който е задължен да се съобрази със закона и решението на парламента и да насрочи референдум“, пише Костадинов във фейсбук.Ще бъде приложена процедурата за изваждането на военните разходи от индекса за изчисляване на инфлацията, заяви в Мюнхен министърът на отбраната Атанас Запрянов, предава БТА. На конференцията по сигурността министърът обясни, че това е позиция, която..
Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен Радев на среща с председателя на Европейския съвет Антонио Коща в рамките на Мюнхенската конференция..
Газопроводът "Балкански поток“ няма да бъде обект на наложени от САЩ санкции за транзакции с "Газпромбанк“. Това става ясно от писмен отговор на депутатско питане до енергийният министър Жечо Станков. На 23 декември 2024 г. министерството на външните..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
Разширяването на свързаността между България и Турция е инвестиция в развитието на целия регион. Това заяви президентът Румен Радев на среща с министъра..