Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Оставката на нидерландския кабинет ще забави България за Шенген, предупреди вицепрезидентът

Снимка: БГНЕС

Вицепрезидентът Илияна Йотова изрази опасение, че падането на правителството в Нидерландия, може да отложи, решението на страната да одобри членството на България в Шенген. Кабинетът в Хага се разцепи заради спор сред коалиционните партньори по емиграционната политика.

В с. Балван, където е гост на Празника на баницата Йотова каза, че правителството крие нещо от договорките направени на 6 юли в София с президента на Украйна Володимир Зеленски. Критиките отправени към президента Румен Радев за отношението му към Зеленски „са опит общественото внимание да бъде отклонено“ от това, „какво е поето като ангажимент“, каза тя и изтъкна, че на срещата между Зеленски и Радев медиите са били поканени, докато на срещата с кабинета - не.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Румен Радев ще сезира КС за отхвърления референдум за еврото

Президентът Румен Радев ще сезира Конституционния съд заради отказа на Народното събрание да бъде организиран референдум с въпрос: "Съгласни ли сте България да въведе единната европейска валута евро през 2026 г.?", съобщи той на столичното летище преди да..

публикувано на 16.05.25 в 15:53
Полина Карастоянова

Туристическият бранш очаква ползотворен летен сезон и е готов за еврото

Сезон с повече туристи и засилен интерес към България – това очакват членовете на Националния борд по туризъм през това лято. "Всички необходими предпоставки са налице от гледна точка на климата, подготовка от страна на инвеститорите и управляващите..

публикувано на 16.05.25 в 11:21
Данко Калапиш

Транспортната стачка ограничава правото на децата на образование

"Ограничено е правото на децата на образование и правото на възрастните на достъп до работното място". Това пише в позиция на Съюза на ръководителите в системата на народната просвета в България по повод продължаващата трети ден ефективна стачка на..

публикувано на 16.05.25 в 09:54