През новата седмица работещите в различни звена на държавната администрация се готвят за протести с искане за увеличение на заплатите в бюджета за 2023 г.
Зрее социално напрежение в Националния осигурителен институт, Комисията за защита на потребителите, Националния статистически институт, Комисията по досиетата и други структури, каза пред националното радио председателят на Синдиката на административните служители „Подкрепа“ Кремена Атанасова.
“В навечерието на приемане на бюджета зрее напрежение поради липса на увеличение на заплатите. На хората им омръзна да очакват вече 3 години светлото бъдеще, което все идва“, каза Атанасова.
Първото четене на проектобюджета за 2023 г. в парламента ще е във вторник 11 юли.На кръгла маса в Университета за национално и световно стопанство днес експерти ще търсят решения на проблема с шарката по овцете и козите в страната. Заразата от шарка по дребните преживни животни се разраства, като се разпространява основно в..
В сряда, 13 август, минималните температури ще са от 18 до 23°, в София – 18°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и източните райони от страната – умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат от 32..
Министърът на външните работи Георг Георгиев прие делегация, представляваща Йорданската асоциация на завършилите български университети в състав д-р Хайдар Ибрахим Али, председател на Управителния съвет, инж. Набил Ал-Бакри, координатор на..
В четвъртък минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове..
Английската граматика обърква българските ученици, защото те често пренасят нейните правила върху родния си език, каза за БТА Евелина Гечева от "Академика..
Над 40 издателства и над 30 срещи с автори ще има по време на фестивала "С книга на плажа" 2025г, който ще се проведе в Бургас от 13 до 17 август в..