Българският тенисист Григор Димитров се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания, след като победи десетия в света – американеца Франсис Тиафо, с 6:2, 6:3, 6:2.
На осминафиналите той ще играе срещу датчанина Холгер Руне, който е шести в схемата на турнира. Това ще бъде първия мач между 32 годишния Григор Димитров и 20-годишния Холгер Руне.
“Опитвам се да вървя напред стъпка по стъпка. Той е млад и талантлив тенисист, но и аз съм същият”, заяви българинът след третата си победа на “Уимбълдън”.
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в сцена на спорт и култура. За поредна година организаторите отчитат рекорден интерес от страна на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи над Северна България през деня северозападният вятър ще се усили и ще бъде умерен до силен. Преди..
Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще обслужват влакове по направлението София-Бургас, а един – по линията София-Русе. Новите машини са..
Засилен интерес се отчита към новия сайт на Bulgaria Wants You само месец след началото му, съобщиха от организацията. Регистрирани са над 10 000 нови..
Инициативен комитет, начело с историка акад. Георги Марков, предлага на мястото на Паметника на Съветската армия в София да бъде изграден паметник на..
На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може..