Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Горещо време с температури до 37 градуса

Снимка: БГНЕС

Във вторник ще бъде предимно слънчево, около и след обяд - горещо. Дневните температури ще се повишат още и максималните ще бъдат между 32° и 37°, в София - около 32°.

Над планините ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен до силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 25°, на 2000 м - около 17°.

Над Черноморието ще бъде предимно слънчево. Максималните температури ще бъдат 28°-30°, а на морската вода - 24°-26°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.

Слънчево ще бъде на Балканите. Температурите от запад ще продължат да се повишават и дневните в отделни райони на Гърция ще доближават 40°. В Атина ще бъде 36 градуса, в Букурещ – 35°, в Белград – 34°, в Истанбул – 30°. 

Над Британските острови ще има валежи, значителни по количество на места в Англия. В останалата по-голяма част от Западна и в Централна Европа ще бъде предимно слънчево. По-високи от климатичните норми ще са температурите в Германия, Швейцария, Австрия и Чехия. По-хладно от обичайното ще бъде в Източна Украйна и западната част от Европейска Русия. В Южна Европа ще бъде слънчево и горещо. В Мадрид термометърът ще показва 39 градуса, в Мюнхен – 37°, в Рим – 34°, във Виена – 33°, в Париж – 32°, в Стокхолм – 22°, в Санкт Петербург – 20°, в Москва – 18°. 

В Чикаго ще бъде 29 градуса и ще превали. Слънчево време се очаква в Ню Йорк с 32 градуса, в Мелбърн с 18° и в Кейптаун с 16°.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Кремена Атанасова

"Подкрепа" настоява за увеличение на заплатите в публичния сектор

Синдикатът на административните служители "Подкрепа" изпрати протестна декларация до председателите на парламентарните групи в Народното събрание, съобщи БТА. Профсъюзът настоява за спешно увеличение на заплатите в публичния сектор, считано от 1 януари..

публикувано на 06.03.25 в 16:15

Над 4000 студенти от цял свят желаят стаж в института INSAIT в София

Студенти от елитни университети от цял свят са подали документи за кандидатстване за летен стаж в Института за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към Софийския университет. Сред тях са медалисти от национални и международни..

публикувано на 06.03.25 в 12:03

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 41

В брой 41 на предаването слушайте: За мисията да въведеш чужденци в тайните на българския език – интервю на Десислава Шапкарова с д-р Мая Падешка, лектор по български език в университета "Ориентале" в Неапол, Италия; Байсе Касъмларлъ –..

публикувано на 06.03.25 в 12:00