Д-р инж. Веселина Узунова и Александър Алексиев попаднаха сред 30-те финалисти, номинирани сред участници от 80 държави, на световния формат на програмата „Най-изявените млади личности на света“ за 2023 г. на Международната младежка камара - България.
Двамата бяха отличени в категориите „Наука и/или технологично развитие“ и „Морално лидерство и и/или опазване на околната среда” в националния кръг на програмата, нареждайки се сред десетте най-изявени млади личности на България за настоящата година. На световния кръг Веселина Узунова и Александър Алексиев ще се борят за място сред десетимата призьори.
Веселина Узунова работи в областта на туморната нанотераностика, биоматериали за нуждите на тъканното инженерство и регенеративната медицина и невродегенеративните заболявания. Като актьор и продуцент Александър Алексиев пък допринася за създаването на водещи български филми и сериали от последните няколко години. Извън професионалните си занимания той подкрепя дейността на граждански организации и се ангажира с каузи в помощ на засегнатите от войната в Украйна.
Пианист и диригент със световна кариера, от десетилетия Иван Янъков изнася концерти на няколко континента. Свирил е като солист с престижни оркестри в прочути зали, като нюйоркската Carnegie Hall или лондонската Cadogan Hall. Роден е в София,..
"Краят на реката" не е случаен филм – той търси универсалното в човешките преживявания отвъд границите, като същевременно е израз на културния диалог между България и Украйна. Създаден от сътрудничеството между български и украински филмови творци,..
" Може би вярата, молитвата или религията, която ние разбираме по различни пътища, носи усещането за смирение. Но то е и пътуване към себе си, към себеусъвършенстване и себеоткриване" – казва доц. Арсения Иванова, актриса, д-р по театрознание и..
Пианист и диригент със световна кариера, от десетилетия Иван Янъков изнася концерти на няколко континента. Свирил е като солист с престижни оркестри в..