Членове на синдиката КНСБ протестираха пред служебния вход на парламента, откъдето депутатите влизат на работа. Под лозунга "За справедливи доходи в Бюджет 2023" протестиращите настояват за срещи с депутатите за представяне на своите искания по проектобюджета. В протеста участват работници и служители в приходни институции, от които се очаква да съберат парите в бюджета, като осигурителния институт, агенцията по приходите и управлението за ТОЛ такси. Сред протестиращите бяха и работещите от други държавни структури, включително и от БНР.
Другият голям синдикат "Подкрепа" разположи импровизирана „Приемна за народни представители“, за да ги приканят към диалог за заплатите. Протестът ще се повтори и през следващите дни, докато продължава гласуването на бюджета.
С тържествена церемония на 1 октомври в Силистра ще отбележат 85-ата годишнина от връщането на Южна Добруджа в пределите на България, предаде БТА. Представители на местната и централната власт и граждани ще поднесат цветя пред..
След официалното посрещане на летище "Васил Левски" тази сутрин, волейболните национали на България - вицешампиони от Световното първенство във Филипините се срещнаха на специална церемония и с феновете си, изпълнили площада пред храм-паметника "Св...
В сряда минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и по-високи, в София – 6°. През деня облачността ще бъде разкъсана, над много райони значителна. Следобед на отделни места в Рило-Родопската област ще превали дъжд. През нощта срещу..
Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е..
В събота , 4 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня..
В "България днес" на 3 октомври слушайте: 01:44 – Актуално от България и сънародниците по света 12:39 – По съседски - всичко по-важно от..