Християн Пендиков, който поради етническа омраза беше пребит в началото на януари в Охрид, заяви, че продължава да се чувства застрашен и да получава заплахи през социалните мрежи и приложенията, за което са подадени сигнали до полицията в Северна Македония. Запитан, как престоява в Северна Македония, Пендиков отговори, че престоят му е нормален и се надява следващия път да "не ни убият".
"Надявам се да започнем да мислим по-отворено и да не се пребиваме заради нечие национално чувство. Надявам се този инцидент да не се повтори за никого, защото не е добре никой да бъде бит или унижаван заради неговото национално чувство", каза Пендиков. Той уточни, че е повикан в Охрид за разпознаване на втория заподозрян за побоя над него, но заподозреният Б.А. не се е явил. В Охрид по искане на адвоката на обвиняемия за побоя над Пендиков Илия Спасески за втори път беше отложено делото. Следващото заседание е отложено за 21 септември, предава БТА.
През следващите месеци започва инсталирането на антидрон системите на летищата. По време на днешния парламентарен контрол в Народното събрание, транспортният министър Гроздан Караджов съобщи, че от Главна дирекция "Гражданска въздухоплавателна..
С издигане на знамето на Европейския съюз пред сградата на президентската институция беше отбелязан Денят на Европа. На церемонията присъстваха президентът Румен Радев, председателят на парламента Наталия Киселова, вицепрезидентът Илияна..
На 18 май румънците ще гласуват отново за президент Джордже Симион и Никушор Дан са двамата кандидати, които ще се изправят един срещу друг на балотажа на президентските избори в Румъния на 18-и май. Симион, който е кандидат на..
Ден на Европа или Ден на победата? 8-ми или 9-ти май? Не че постоянно не се сблъскваме с обществено разделящи ни теми, а настоящата дата 9 май –..
Международният конкурс за комуникация на науката FameLab има за цел да открие, обучи и даде платформа на най-изявените нови учени в света. Конкурсът е..
В брой 50 на предаването ви предлагаме: Разговор за новия документален филм „По следите на българите американци преди и сега", обединил творци от..