Зам.-премиерът и външен министър Мария Габриел се срещна с посланици в София на страни извън ЕС. В резиденция "Бояна" Габриел представи приоритетите на българската външна политика, свързани с членството ни в ЕС и НАТО, както и активното участие в международни институции и инициативи. "Сътрудничеството на три нива – двустранни отношения, регионални партньорства и глобално сътрудничество – играе ключова роля в справянето с настоящите предизвикателства", заяви министърът.
На срещата особено внимание е отделено на стратегическите сектори – сигурност, енергетика, иновации и мобилност. Габриел призова по тези проблеми да се работи по „общи международни правила и споделени ценности."
Снимки: МВнРДо 18 август от нарушено водоснабдяване са засегнати общо 260 868 хиляди души, 16 града и 283 села , съобщи регионалният министър Иван Иванов на извънредно заседание на ресорната парламентарна комисия, която обсъжда проект на решение за справяне с..
"За критично безводие по отношение на водите за питейно-битово снабдяване в момента не можем да говорим", заяви министърът на околната среда и водите Манол Генов на извънредно заседание на ресорната парламентарна комисия, която обсъжда проект на..
През изминалото денонощие са възникнали 70 пожара – наполовина в сравнение с предходните дни, съобщи директорът на Главна дирекция “Пожарна безопасност и защита на населението” гл. ком. Александър Джартов . Той определи обстановката като..
Дори в неясния контекст на руската война в Украйна българите продължават да приемат като най-близки сред международните фактори най-вече европейските..
Според статистиката на Изпълнителната агенция по горите в периода от 2010 до 2024 г. на територията на България са възникнали 7115 горски пожара,..
Високите температури и маловодието доведоха до масово измиране на рибата в пъстървовите стопанства, съобщава БНТ. Според Асоциацията на производителите на..