Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Депутати определиха исканията на синдикатите като справедливи

Снимка: Дарина Григорова

ГЕРБ-СДС ще внесе предложения между двете четения на бюджета за увеличения на заплатите в различни сектори за близо 200 милиона лева. По думите на зам.-председателя на ПГ на ГЕРБ-СДС Деница Сачева, има сектори с драстично изоставане, където по отношение на доходите инфлацията не е компенсирана достатъчно. Пред журналисти в парламента, след срещата с ръководството на КНСБ, Сачева изтъкна, че исканията на синдикатите за увеличаване на доходите са справедливи.
 


След среща с представители на КТ "Подкрепа", на влизане в парламента, лидерът на "БСП за България" Корнелия Нинова също изтъкна, че исканията на работещите в държавния сектор, сред които и БНР са справедливи, тъй като доходите им в момента не могат да им позволят да живеят нормално. По-късно в Народното събрание, след среща с ръководството на КНСБ и представители на БНР, НОИ и НАП, Нинова уточни, че ПГ на "БСП за България" е внесла някои от исканията, които синдикатите са поставили пред тях сутринта, като предложения по проектобюджета за 2023 г. между първо и второ четене.


Снимки: Дарина Григорова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Държавата ще помогне на общините да рекламират културните си забележителности

Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при откриването на 20-ото издание на международното изложение “Културен туризъм” във Велико Търново,..

публикувано на 08.10.25 в 18:33

Изследване на INSAIT за създаването на ИИ системи отличено на световен форум

Изследване на INSAIT (Институт за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии) към Софийския университет “Св. Климент Охридски” беше отличено като водеща статия на едно от най-престижните събития в света на изкуствения интелект и..

публикувано на 08.10.25 в 16:46

Правителството предвижда до 7 500 лв. за пострадали от наводненията домакинства

На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов.  "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..

публикувано на 08.10.25 в 12:36