Граничното село Кардам е блокирано от чакащи да преминат в Румъния тежкотоварни автомобили. Опашката е над 5 км, а изчакването над 2 денонощия, алармират шофьори и местна власт пред БНР. Трафикът през Кардам е засилен след забраната от Румъния за преминаване на автомобили над 7.5 т. през пункта Дуранкулак. Затруднен е тежкотоварния трафик по посока Румъния и при Видин на Дунав мост – 2.
Интензивен е трафика на "Малко Търново" за леки коли към Турция, съобщи гранична полиция. На пункта „Калотина“ трафикът е интензивен на влизане от Сърбия. Нормален е преминаването на всички пунктове с Гърция и Северна Македония.
Полицията призовава туристите да спазват правилата в граничните зони, да не оставят без надзор деца на пътя, да са снабдени с вода и най-необходимите неща.В неделя (14 септември) ще бъде пуснато движението по цялата магистрала "Европа". Това обяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов на заседание на Комисията по регионална политика, благоустройство и местно..
Институт за българската диаспора и културното наследство зад граница се разкрива към Университета по библиотекознание и информационни технологии. Правителството откри звеното по искане на ректора на висшето училище след решение на Академичния..
Със 128 гласа "за", 56 "против" и 6 "въздържал се" Народното събрание избра председателя на Комисията за защита на потребителите Мария Филипова за заместник-омбудсман на Република България. Филипова получи подкрепата на депутатите от..
В "България днес" на 12 септември слушайте: 05:31 – Актуално от България и за общностите с българи по света 13:47 – „По съседски“ –..
В събота минималните температури ще са от 11° до 20°, в София – 11°. Сутринта в низините и поречията ще има намалена видимост и ниска облачност. През..
Стара Загора е домакин на първия уличен фестивал U.L.I.C.A. – Street Fest, съобщиха организаторите от общинското предприятие "Арт сцена". Събитието ще се..