Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българският „Отбор на надеждата“ се представи достойно на Мондиала в САЩ

Отбор на надеждата
Снимка: Евелина Стоянова

Мъжкият национален „Отбор на надеждата“ завърши на шесто място в Световното първенство по футбол за бездомни хора в Сакраменто. Това е най-доброто класиране на българския тим от деветте му участия в социалния Мондиал. Националите имаха шанс и за петото място, но загубиха с 3:4 от силния състав на Коста Рика. Двата отбора бяха доста уморени и повлияни от рекордните за Калифорния жеги от 42°.

„Отбор на надеждата“ записа 7 победи и 5 загуби. Падна от състави които са преди тях като Чили, Мексико, Бразилия и Коста Рика. На финала на Homeless World Cup Чили победи Мексико с 5:3. На малкия финал Бразилия победи Португалия със 7:5. При дамите Мексико спечели срещу Чили с 2:0, а трети са румънките. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Запазва се лятната прохлада, на места ще превали

В сряда  минималните температури ще са от 17 до 23°, в София – 17°. През деня ще е слънчево с временни заоблачавания. Следобед над Южна и Източна България ще се развива купеста облачност и на места там ще превали за кратко. Ще духа слаб, в..

публикувано на 29.07.25 в 18:30

Българинът използва умерено изкуствения интелект

Българското общество е на средно европейско равнище по потребление на генеративни AI приложения. Това показват данните от национално представително проучване, проведено от Агенция "Алфа Рисърч" в периода 7-14 юли 2025 г. сред хиляда пълнолетни..

публикувано на 29.07.25 в 17:26

Депутат пита защо не се използват българските самолети, оборудвани да гасят пожари

България не използва системата за гасене на пожари, която е придобила със закупуването на транспортните самолети "Спартан". Това става ясно от публикация на председателя на комисията по отбрана Христо Гаджев в социалната мрежа. Страната ни има..

публикувано на 29.07.25 в 13:09