На 17 юли в Троян президентът Румен Радев тържествено ще открие паметник на Васил Левски. В 19.00 часа държавният глава ще приеме почетния строй на Националната гвардейска част на площад „Възраждане“ в Троян. Президентът и кметът Донка Михайлова ще открият монумента с лика на Апостола и паметната плоча към него с изписани имената на учредителите на Троянския революционен комитет, създаден от Васил Левски. Монументът ще бъде осветен от Ловчанския митрополит Гавриил. Държавният глава ще приветства жителите и гостите на Троян по повод откриването на скулптурата, създадена от Борис Борисов с дарения. Преди церемонията президентът Радев ще посети Военно-географската служба в Троян.
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се задържи тихо и мъгливо. През деня над западната половина от страната ще е..
Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..
Около 90% от антиките, заловени по време на международна операция срещу мрежа за трафик на културни ценности, ще бъдат върнати в България. Това заяви пред "Нова телевизия" зам.-министърът на културата Тодор Чобанов. България е координирала мащабна..