11-ата годишнина от атентата на бургаското летище, при който загинаха петима израелски граждани и българският шофьор Мустафа Кьосов, беше отбелязана с възпоменателна церемония. В нея участва и президентът Румен Радев. В словото си той заяви, че българската държава и Израел остават солидарни и безкомпромисни в борбата срещу тероризма, а така също припомни, че тази година България отбелязва 80 години от спасяването на българските евреи.
Посланикът на Израел у нас Йорам Елрон поиска от българските власти да обявят ливанската групировка "Хизбула" за терористична организация и призова тя да бъде включена в обвинителния акт сред извършителите на атентата, предаде кореспондентката на БНР в Бургас Даниела Костадинова.
Румъния предоговори с ЕС своя Национален план за възстановяване и устойчивост Еврокомисията одобри нов вариант на Националния план за възстановяване и устойчивост на Румъния, съобщи министърът по европейските фондове Драгош Пъслару, цитиран от..
Институтът по земеделие в Кюстендил днес отбелязва Празника на земеделската наука с дегустация на нови сортове и хибриди ябълки,съобщи за БТА неговият директор доц. Илияна Кришкова. На земеделците ще бъдат представени плодове от специфични..
В петък , 24 октомври, минималните температури ще са от 10 до 15°, в София – 10°. Сутринта в западните райони на страната ще завали дъжд. През деня ще е облачно и от запад на изток ще има валежи от дъжд. След обяд ще валежите постепенно ще спират,..
В събота , 25 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 6°. През деня временно разкъсване и намаление на облачността ще има над..
В "България днес" на 24 октомври слушайте: 01:19 – Актуално от България и сънародниците по света 11:32 – По съседски –..
За Криси Бранд, журналист на свободна практика и многогодишен радио ентусиаст от Обединеното кралство, пътуването до България не започва с обаждане до..