Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обсъждат повече влакове между Пловдив и Одрин и втори жп преход с Турция

Снимка: mtc.government.bg

Вече се работи за осигуряването на повече влакове по направлението между Пловдив и Одрин, които да бъдат алтернатива на постоянно увеличаващия се автомобилен трафик. Това каза министърът на транспорта Георги Гвоздейков на среща днес с посланичката на Турция Айлин Секизкьок. Той допълни, че в момента по тази дестинация се движат два влака дневно – по един във всяка посока. "В ход е модернизацията на железопътната инфраструктура по цялото направление от сръбската до турска граница, но освен изграждането на жп линиите вътре в страната, трябва да гарантираме и бързото преминаване през граничните пунктове", каза Гвоздейков.

В скоро време ще започне работа по техническите детайли на проекта за втори граничен жп преход между двете държави, който се очаква да облекчи през пункта Свиленград – Капъкуле.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Заупокойна литургия за папа Франциск ще бъде отслужена в София на 28 април

Специална съболезнователна книга беше отворена днес в Апостолическата нунциатура в София по повод кончината на папа Франциск. "Той умееше да води диалог с хората от нашето време с простодушие и искреност, като винаги търсеше онова, което ни..

публикувано на 23.04.25 в 16:50

Трус от 6,2 в Турция е усетен в цяла България

Земетресение от 6,2 с епицентър в района на Истанбул, регистрирано днес в 12:49 часа местно време, е усетено в различна степен и на територията на цяла България, предаде БТА, позовавайки се на Националния сеизмологичен център към Национален..

публикувано на 23.04.25 в 16:30

Омбудсманът поиска разяснение за бъдещото изучаване на религия в училище

Институцията на омбудсмана изпрати писмо до министъра на образованието Красимир Вълчев с настояването за предоставяне на изчерпателна публична информация по повод намерението да се въведе предмета "Религия и добродетели" като задължителен. Това..

публикувано на 23.04.25 в 12:10