Оранжев код за опасно високи температури е издаден за десет области, съобщи Националният институт по метеорология и хидрология. Термометърът ще показва 39-40 градуса в Благоевград, Пловдив, Русе, Велико Търново, Стара Загора, Силистра, Сливен, Пазарджик, Хасково и Ямбол. В останалите области максималните температури ще бъдат около 35 градуса и за тях предупредителният код е жълт.
От днес до края на месеца при температури над 35 градуса движението на тежкотоварни камиони над 20 тона ще бъде ограничавано от 13,00 до 21,00 ч. заради опасност от деформация на пътната настилка. Забраната ще важи за пътя Кърджали - Маказа - Граница Гърция, Крумовград - Ивайловград, Кърджали - село Мост и Кърджали - Джебел - Подкова.
Доказаната във вековете толерантност на българския народ е гаранция срещу ксенофобията и антисемитизма, които нямат корени в нашето общество. Това заяви президентът Румен Радев на среща в София с Ан-Софи Себан-Бекаш, вицепрезидент за Европа на Американския..
Григор Димитров е номиниран за наградата "Стефан Едберг" за спортсменство през сезона в най-високото ниво на мъжкия тенис - АТР. Към победителите от последните три години в наградата "Стефан Едберг" за спортсменство – Григор Димитров (2024), Карлос..
В рамките на разследване, водено от Европейската прокуратура в София, Главна дирекция "Национална полиция" е извършила няколко претърсвания и изземвания през тази седмица по подозрение за измами с евросубсидии за земеделие, предаде БТА, позовавайки се на..