Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българи ще спорят за отличията на Европейския младежки олимпийски фестивал

Снимка: БФ гимнастика

Спортните надежди на България ще участват в Европейския младежки олимпийски фестивал, който ще се проведе от 23 до 29 юли т.г. в Марибор. Първи за словенския град заминаха отборите ни по спортна гимнастика и джудо.

При девойките в гимнастиката Виктория Венциславова, Никол Соколова и Елена Николова ще представят страната ни, а при младежите - Любомир Станоев и братята Йоан и Давид Иванови.

Шестима млади българи ще се състезават и в джудото - Емил Вълчев, Георги Дамянов, Димитър Куртаков, София Рангелова, Емилия Апостолова и Надие Жаафар.

В Европейския младежки олимпийски фестивал сили ще премерят около 3600 спортисти между 14 и 18 г. от 50 държави в 21 вида спорт.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Български учени ще пренесат живи риби от Антарктида в Пловдив

Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев от Природонаучния музей в Пловдив работят по проект за транспортиране на живи риби от Южния полярен кръг до България. Целта е да се създаде антарктически аквариум в Пловдив, където посетителите – от ученици до..

публикувано на 16.02.25 в 13:31
Министърът на отбраната Атанас Запрянов участва в конференцията по сигурността в Мюнхен.

ЕС възприе българско предложение по разходите за модернизиране на отбраната

Ще бъде приложена процедурата за изваждането на военните разходи от индекса за изчисляване на инфлацията, заяви в Мюнхен министърът на отбраната Атанас Запрянов, предава БТА. На конференцията по сигурността министърът обясни, че това е позиция, която..

публикувано на 16.02.25 в 10:53
Президентът Румен Радев резговаря с с председателя на Европейския съвет Антонио Коща.

Президентът очаква Скопие скоро да изпълни Европейския консенсус от 2022 г.

Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен Радев на среща с председателя на Европейския съвет Антонио Коща в рамките на Мюнхенската конференция..

публикувано на 16.02.25 в 10:22