Спортните надежди на България ще участват в Европейския младежки олимпийски фестивал, който ще се проведе от 23 до 29 юли т.г. в Марибор. Първи за словенския град заминаха отборите ни по спортна гимнастика и джудо.
При девойките в гимнастиката Виктория Венциславова, Никол Соколова и Елена Николова ще представят страната ни, а при младежите - Любомир Станоев и братята Йоан и Давид Иванови.
Шестима млади българи ще се състезават и в джудото - Емил Вълчев, Георги Дамянов, Димитър Куртаков, София Рангелова, Емилия Апостолова и Надие Жаафар.
В Европейския младежки олимпийски фестивал сили ще премерят около 3600 спортисти между 14 и 18 г. от 50 държави в 21 вида спорт.
Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По време на 45-ото издание на събитието, от 4 до 6 ноември т.г., България ще се представи с рекордно..
С ритуал по полагане на венци и цветя пред паметника "Илинден" в местността Предела, на 2 август ще бъде отбелязана 122-годишнината от избухването на Илинденско – Преображенско – Кръстовденското въстание . Община Разлог съобщава, че ритуалът ще се..
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта, съобщи посолството на България в Индонезия във фейсбук. "Българският фолклор ще оживее в сърцето на..
През 2025 г. се навършват 80 години от атомната бомбардировка над японския град Хирошима. По традиция, в знак на съпричастност към жертвите на атаката,..
В четвъртък минималните температури ще са от 14° до 22°, в София – 14°. През деня ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността. На..
Бургас ще бъде домакин на тържествени мероприятия, посветени на 146-ата годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България. Военен..