Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Забавено е преминаването на границата от Сърбия към България при Калотина

Снимка: БГНЕС-архив

Интензивен е трафикът по границите с Гърция, Сърбия и Румъния, съобщи "Гранична полиция". Нормална е обстановката на всички пунктове с Турция и Северна Македония. 

Към Румъния е забавен трафикът за товарни коли на излизане при Кардам и Видин, докато на влизане е интензивно движението за леки и товарни автомобили по цялата граница.

Засилен е потокът от леки коли на вход и изход на всички пунктове с Гърция. Граничните власти препоръчват на гражданите да използват за преминаване, освен "Кулата" и "Маказа", и останалите гранични преходи.

На границата със Сърбия трафикът е интензивен на вход за леки автомобили на "Калотина". От "Гранична полиция" съветват пътуващите да използват и останалите пунктове на българо-сръбската граница: "Брегово", "Връшка чука", "Стрезимировци" и "Олтоманци".

БНТ съобщава за блокирани туристически автобуси при Калотина, където се чака повече от 6 часа за преминаване на 3-километровия участък преди границата. Причината е хиляди автомобили с гастарбайтери (гурбетчии) от Западна Европа, които пътуват към Турция. Ситуацията се усложнява и от засиления тежкотоварен трафик. Въпреки предупрежденията за огромни тапи по пътя от Ниш към София и опитите на водачите да избегнат колоните, минавайки по стария път, достъпът до българската граница остава изключително затруднен.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Борислав Гуцанов на открит урок за рисковете от вейпове, райски газ и дизайнерска дрога

Социалният министър Борислав Гуцанов ще присъства днес на открит урок в Средното училище с езиково обучение "Александър Пушкин" във Варна, организиран от Държавната агенция за закрила на детето. Събитието е част от кампанията, която информира децата и..

публикувано на 14.04.25 в 06:00

Започва затопляне, но в планините ще вали сняг

В понеделник над по-голямата част от страната ще бъде предимно облачно и на отделни места ще превали. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, в София – около 6°, а максималните – между 13° и 18°, малко по-ниски по крайбрежието на морето, в София..

публикувано на 13.04.25 в 18:30
Росен Желязков

Росен Желязков осъди руската ракетна атака срещу украинския град Суми на Цветница

" Дълбоко съм натъжен от новината за ужасяващата ракетна атака срещу центъра на град Суми на Цветница ", написа премиерът Росен Желязков в социалната мрежа Х. Министър-председателят заявява, че сърцето му е съпричастно към жертвите, техните..

публикувано на 13.04.25 в 16:43