Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Руската посланичка ще бъде предупредена заради скандалното изказване на депутат относно България

Пьотр Толстой
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Руският посланик у нас Елеонора Митрофанова няма да бъде обявена за персона нон грата заради скандалното изявление на Пьотр Толстой, зам.-председател на Държавната Дума, че Черно море е руско и трябва да бъде установен контрол над него, заяви премиерът Николай Денков.  

Пред руската държавна телевизия Пьотр Толстой спомена България и Румъния като евентуални цели на бъдеща руска военна експанзия, но за да стигне до тях, Русия първо трябва “да свърши с Украйна”. Според депутата по цялото българско крайбрежие живеят “наши граждани” и няма да има никакви проблеми.  

По повод думите за многобройната руска общност по Черноморието ни, която би могла да бъде стимулирана за протести, българският премиер обясни, че ще се свърже с външното министерство, за да бъде предадено съобщение на посланик Митрофанова за неприемливостта на подобни изказвания. Той добави, че отношението ни към тези хора трябва да бъде като към всички останали.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Теодор Шишманов

Кореспонденти на морето, музикални класации – детайли от историята на Радио България

Поп-певецът Теодор Шишманов, който е един от основателите на обичаната от поколения българи група "Тоника СВ", свързва част от своя житейски път и с Радио България. В периода 1985-1988 г. той е част от английската редакция на "Предавания за чужбина",..

публикувано на 23.04.25 в 11:30

Връчват годишните награди "Рицар на книгата"

В Световния ден на книгата и авторското право тази вечер от 19:00 ч., на церемония в столичния литературен клуб "Перото" (НДК), ще бъдат връчени годишните награди "Рицар на книгата" - 2025 г. Отличията се присъждат на личности, чийто труд и..

публикувано на 23.04.25 в 07:15

Европейската отбрана предлага възможности за българските производители

Българската търговско-промишлена палата днес е домакин на информационен семинар на тема "Европейската отбрана и възможности на българския бизнес в разработването и производството на отбранителни продукти". Основната цел на семинара е да..

публикувано на 23.04.25 в 06:35