Двама българи от Болградски район са загинали през юли месец във войната в Украйна, съобщава Болградската районна военна администрация.
32-годишният Вячеслав Казаков от с. Подгорное, Тарутинска община, е загубил живота си при изпълнение на бойна задача близо до Авдеевка, Донецка област. За отлично справяне с поставените задачи той е отличен с две награди и е предложен за орден “Ярослав Мъдри”, който, за съжаление, не успява да получи приживе.
51-годишният Григорий Лазарев от Болград – войник от морската пехота, също е загинал при изпълнението на бойна задача в Донецка област.
Изложба с творби на деца, участвали в изобразително-литературната работилница “Библиолето”, ще бъде открита на 8 септември в Народната библиотека “Детко Петров” в Цариброд, съобщи мултимедийният портал на български и сръбски език ФАР. През лятната..
Филиалът на Русенския университет в Тараклия, Молдова, даде началото на първата си академична година. Събитието беше определено като историческо – това е първият и единствен филиал на български университет зад граница. Филиалът беше..
Изпълнителната агенция за българите в чужбина даде официално начало на гласуването за наградата "Любима българка на публиката", съобщи БТА. Гласуването е част от традиционния конкурс "Българка на годината – Св. Злата Мъгленска", а..
Изложба с творби на деца, участвали в изобразително-литературната работилница “Библиолето”, ще бъде открита на 8 септември в Народната библиотека “Детко..