На къмпинг в Пловдив? Вероятно ви звучи странно, но древният град в западната част на Горнотракийската низина предлага и тази възможност за любопитните да се запознаят с неговото богато културно-историческо наследство. Изненадите за тях, обаче, не свършват дотук, защото къмпингът се управлява изцяло онлайн, без нужда от персонал. Достъпът до всички платени зони в него се осъществява след сканирането на QR код. Резервацията и заплащането се случва онлайн, а използваните при престоя ток, вода и електричество се заплащат спрямо консумираното количество.
"Интересното е, че 90% от българите са възхитени от технологията, докато 70% от възрастните чужденци са възмутени", заявява собственикът Антон Кьосев и обяснява, че гостите им от чужбина държат на досега с персонала. "Искат някой да ги посрещне, да им обясни, не искат да прочетат всички правила".
Гостите имат възможност да избират между три вида настаняване – в къмпинг зоната, глемпинг къщи, които представляват луксозно обзаведени палатки и в мотел.
Снимки: camping.bg
Ако си мислите, че Североизточна България е само плодородни житници и равнини, е време да зареете поглед към лозовите насаждения, които се простират на хиляди декари в района. Тук виното е част от ежедневието и културата на хората. Данните са..
" Хераклея Синтика е природно и научно наследство от световна величина!" – подчертава Катя Стоянова, директор на Историческия музей в Петрич и ръководител на проекта "Реставрация, консервация, опазване, популяризиране и развитие на архитектурните..
В акваторията на остров Св. Анастасия се разгръща фееричен спектакъл: на 18 метра под повърхността на Черно море се извисява православен параклис , а срещу него е паркирала съветска "Чайка" с хромирани решетки. В непосредствена близост пък..