Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Дни на куклите“ в Морската градина на Бургас

Снимка: Държавен куклен театър - Бургас

Юбилейното десето издание на международния фестивал „Дни на куклите“ се открива днес в Морската градина в Бургас. Зрителите ще могат да се насладят на постановките “Магьосникът от Оз” и “Златната гъска” на държавния куклен театър в града, който заедно с Община Бургас е организатор на форума.

Деветнайсет спектакъла, три от които на театрални колективи от Нидерландия, Румъния и Казахстан, са включени в тазгодишната програма. Освен трите спектакъла дневно, организаторите ще предложат и съпътстващи събития – представяне на “Музей на приказката”, уъркшоп за работа с кукли марионетки за професионалисти, танци и игри с публиката между представленията.

Във фестивала, който ще продължи до 5 август, ще гостуват куклените театри на Пловдив, Варна, Русе и Видин, Младежкият театър “Николай Бинев”, театралната формация “Сенджу” и театър “Мале – мале” от София.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Изложба за будителки без страх – българките, които казаха "не" на правилата

На 1 ноември – Деня на народните будители, столичният площад "Гина Кунчева" в София оживява по един необичаен начин. От 12:00 часа Район "Оборище" и Фондация "Будителките" откриват първия в страната интерактивен музей на открито " Това са..

публикувано на 01.11.25 в 08:05

Милена Селими спечели нова награда за най-добър превод

В Двореца на културата в Лежа, Албания, се проведе церемонията по връчването на Националните литературни награди " Ат Герг Фища". Това издание на наградите, вече с петгодишна традиция, отличава най-забележителните произведения на албанската литература..

публикувано на 29.10.25 в 08:08

Силвия Томова и нейната елитна многонационална балетна трупа от Стара Загора

Звездата на българската сцена Силвия Томова е завършила елитната Държавна балетна академия "А. Я. Ваганова" в Санкт Петербург. Кариерата ѝ е свързана с Националната опера и балет, където като примабалерина е представила над 90 роли в класически и..

публикувано на 23.10.25 в 10:55