Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Адриана Николова стана за втори път световен шампион по бийтбокс

2
Снимка: Facebook / Adriana Plamenova Nikolova

България отново е на върха в световната надпревара по бийтбокс – Адриана Николова - Печенката за втори стана световен шампион. Плевенчанката, виртуоз по свирене с уста, наподобяващо музикални инструменти, сама съобщи за победата си на своя профил в социалната мрежа.

"Направих го за втори път!!! Двукратен световен шампион по бийтбокс. 11 месеца от живота ми преминаха в подготовка. С доста лишения и дисциплина – написа Печенката във Фейсбук. – Ще излъжа, ако кажа, че не ме беше страх. Беше ме и то много, но исках с това си "приключение" да докажа на всички мои ученици, които все мрънкат колко им е трудно, че няма невъзможни неща, стига да ги пожелаеш истински".

Честито на Печенката!


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Мария Илиева с нова заявка за летен хит, вдъхновен от суперсилите на жените

Мария Илиева изненадва с пореден летен хит със свеж ритъм и силен текст. След като по-рано тази година ни призова винаги да избираме себе си и да даваме свобода на чувствата си, сега поп дивата намигва към жените-супергерои. "СуперЖена" е..

публикувано на 05.08.25 в 10:15

Боби Иванчев продължава музикалния си път…"Пречистен"

Боби Иванчев, когото познаваме и като част от дует "Авеню", продължава да следва своя самостоятелен музикален път. Новият му авторски сингъл "Пречистен" е различен от това, което сме чували досега като негова музика – той самият признава, че тук..

публикувано на 04.08.25 в 10:15

"Моето сега" – картинка татуирана в сърцето

Пясък, вода, лъчи, по поляните – роса… Всичко това откриваме в новата авторска песен на Teddy Velvet "Моето сега", в която се включват най-скъпите за Teddy хора: нейният син, нейният баща и нейният любим. "Моето сега" е ода за чистата любов,..

публикувано на 02.08.25 в 10:15