Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тържествено отбелязване на 144-ата годишнина от създаването на Военноморските сили

Снимка: mod.bg

144-ата годишнина от създаването на Военноморските сили на Република България се отбелязва с богата програма, чийто край ще бъде сложен днес.

Сутринта във Варна и Бургас ще бъдат издигнати флаговете на корабите от състава на Военноморските сили, след което в морската ни столица ще се състои военен ритуал по присвояване на първо офицерско звание на випускниците на Висшето военноморско училище „Никола Йонков Вапцаров“. Вчера 432 студенти от ВВМУ получиха дипломите си за висше образование – от тях 125 с отличен успех.

Жителите и гостите на двата града ще могат да разгледат кораби и техника от състава на Военноморските сили. Празничният ден ще завърши с концерт на мъжкия хор на моряците ветерани “Христо Манолов” във Варна.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Жълт код за валежи е подаден за 11 области, на юг отново ще има силни ветрове

В сряда минималните температури ще са от 5 до 10°, в Южна България - между 12 и 17°, в София ще е около 8°. През деня ще е облачно и с валежи главно в Северна и Западна България, които ще продължат и през нощта срещу сряда. На места там, както и в..

публикувано на 18.11.25 в 18:30

На 24 май примата на българската попмузика ще пее в зала "Олимпия" в Париж

Лили Иванова ще пее за втори път в зала "Олимпия" в Париж. Концертът е насрочен за 24 май 2026 г. и е под патронажа на президента Румен Радев, информират от екипа на най-голямото име в българската поп музика. Лили Иванова отправя специални благодарности на..

публикувано на 18.11.25 в 10:34

Стихиен южен вятър попречи на полетите до и от Летище София

Силен вятър в понеделник вечерта доведе до отклоняване на шест полета до Летище София и отмяната на други пет. Рейсовете от Малта, Франкфурт, Виена и Мюнхен се приземиха в Скопие, а от Бергамо и Варшава - във Варна. Полетите за София от Варшава,..

публикувано на 18.11.25 в 09:26