В края на август Цанко Цанков, единственият българин, преплувал Гибралтарския проток, ще участва в един от седемте най-трудни плувни маратона в света - от остров Каталина до бреговете на Лос Анджелис в Тихия океан. По думите на плувеца, това са малко над 36 км по права линия. Силните течения, които не могат да бъдат прогнозирани, ниската температура на водата в Тихия океан - най-големият и най-студен океан на света, ще са основните предизвикателства. "Но онова, което прави уникален маратона, е, че плуването е през нощта, което дезориентира плувеца, в един момент той не знае къде е небето и къде земята", каза пред БНР Бургас самият Цанко Цанков.
От името на държавния глава Румен Радев, вицепрезидентът Илияна Йотова връчи ордена “Св. св. Кирил и Методий“- Първа степен на професор Ма Сипу, съобщи прессекретариатът на държавния глава. Отличието е връчено на официална церемония в..
В брой 68 на предаването слушайте: За нуждата от български училища зад граница и разрастването на училище „Чучулига“ във Великобритания – интервю с преподавателя по български език Валентин Кожухаров; Животът на българите в Патагония е..
Изследователи от България и чужбина се събират в София за научната конференция "Терени и посоки". Форумът ще се проведе на 16 и 17 октомври в сградата на Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН, съобщават домакините...
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна..
В петък , 17 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. В сутрешните часове на места в Дунавската равнина и западната част..
В "България днес" на 16 октомври слушайте: 05:00 - Актуално от България и за общностите с българи по света 15:06 – Носител на приза..