Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

До края на седмицата ще е топло и слънчево

Шкорпиловци
Снимка: БТА

В петък ще е слънчево. Минималните температури ще са от 17 до 25°, в София - 17°. Максималните ще са от 31 до 36° в столицата - 32°.

По Черноморието ще е предимно слънчево. Максималните температури на въздуха ще са 27-29°. Морската вода е 24-25°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

Над планините  ще е слънчево, след пладне ще има заоблачавания, но без валежи. Температурата на 1200 м надморска височина ще е до 28°, на 2000 м до 19°.

В събота и неделя остава слънчево и топло..

В Европа атлантически циклон ще носи валежи на Британските о-ви, привечер и над Северозападна Испания. Студен атмосферен фронт от север ще доведе краткотрайни валежи над Русия и Полша, ще превали и над Алпите. На Балканите ще е слънчево, облаци ще има на северозапад с възможни превалявания. В Лондон ще е 24°. В Париж и Берлин 29°. В Москва се очакват 19°. В Мадрид и Атина ще е 34 и 35°. В Белград и в Букурещ ще е 32 и 36°, в Истанбул - 31°. Най-горещата евростолица ще е Рим с 37°.

Във Ванкувър и Монреал ще е 23 и 28°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е 25 и 29°. В Лос Анджелис се очакват 28°, в Маями и в Мексико сити ще e 32 и 23°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 16 и 27°. В Дубай ще е 39°, в Йерусалим 36°.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Знаете ли че има и фестивал на... трънката?

Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от незапомнени времена се използва за билколечение, като се събират не само плодовете, но също семена и листата...

публикувано на 11.10.25 в 07:15

Започва 42-то издание на маратона на София

Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в сцена на спорт и култура. За поредна година организаторите отчитат рекорден интерес от страна на..

публикувано на 11.10.25 в 07:10

Времето в почивните дни – от облаци и валежи до слънчево

В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи над Северна България през деня северозападният вятър ще се усили и ще бъде умерен до силен. Преди..

публикувано на 10.10.25 в 18:15