Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бедствено положение в Свиленград заради пожар

Архив
Снимка: Пейо Жеков

В община Свиленград, разположена в близост с границите с Турция и Гърция, е обявено бедствено положение със заповед на кмета Атанас Карчев. Причината е разрастващият се пожар при селата Пъстрогор и Младиново, който обхвана 10 хиляди декара площ с периметър от 15 километра. Извънредната ситуация влиза в сила от днес и ще продължи до 22 август. В борбата с огъня се включиха 13 пожарни екипа, горски служители и доброволци. За днес в Хасковска област е обявена висока опасност от пожари. Областният управител Гинка Райчева въвежда забрана за работа в земеделски площи, почистване на стърнища и горски терени.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България с четири медала на олимпиадата по астрономия и астрофизика в Румъния

С четири медала се завръща българският отбор от Младежката международна олимпиада по астрономия и астрофизика в румънския град Пятра Нямц, съобщиха от пресцентъра на Министерството на образованието и науката. В състезанието участваха 108 ученици от..

публикувано на 27.10.25 в 16:59
Египетски лешояд

Започва възстановяване на популациите на редки птици в три природни парка

Популациите на кръстатия орел и на черния, белоглавия и египетския лешояд в природните паркове “Врачански Балкан”, “Сините камъни” и “Българка” ще бъдат подпомогнати чрез проекти по програмата “Околна среда” 2021–2027 гг., съобщиха от Министерството на..

публикувано на 27.10.25 в 15:58
Борислав Гуцанов

Социалният министър обеща, че няма да има ощетени от първия бюджет в евро

Ще се направи всичко възможно да няма ощетени слоеве от населението – това увери социалният министър Борислав Гуцанов във връзка с подготовката на проектобюджета за 2026 г. "Не виждам кой говори, че "Швейцарското правило" ще бъде променено. За първи..

публикувано на 27.10.25 в 13:15