Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В 11 области е обявен червен код за опасност от пожари

Снимка: БТА

В страната ни е обявен червен код за пожароопасност – за днес и следващите два дни. В съобщение на страницата си във Фейсбук, Главната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГДПБЗН) – МВР, предупреждава гражданите да бъдат внимателни и да спазват правилата за пожарна безопасност.

"Не палете огън на открито. Не изхвърляйте неизгасени кибритени клечки и угарки от цигари. Техниката, използвана на полето и в гората, трябва да е технически изправна", посочват от ГДПБЗН.

Според картата за пожароопасност в страната на НИМХ, публикувана от ГДПБЗН, в най-голям риск са части от 11 области – Благоевград, Русе, Разград и Силистра, както и областите Хасково, Кърджали, Стара Загора, Ямбол, Сливен, Бургас и Пловдив.

За последното денонощие в страната са ликвидирани общо 174 пожара. Реагирано е на 208 сигнала за произшествия, при които има един пострадал човек.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

До 11 юни може да се кандидатства по програмата за трансгранично сътрудничество България – Сърбия

Условията за финансиране на проекти по първия приоритет на програмата за трансгранично сътрудничество между България и Сърбия бяха представени на информационен ден в Кюстендил. Представителите на малки и средни предприятия от областите Видин, Монтана,..

публикувано на 25.04.25 в 12:32
Росен Желязков

Премиерът не иска обвързване на казуса Рудозем – Ксанти с цялостните гръцко-български отношения

"Ще настояваме пътят Рудозем - Ксанти да се отвори за експлоатация най-късно следващата година", заяви в Чепеларе премиерът Росен Желязков. Той уточни, че от българска страна са готови и пунктът, и пътят, като се очаква от гръцка страна да се даде зелена..

публикувано на 25.04.25 в 10:36

По съседски: Събития с балкански адрес

Студенти блокираха входовете на Радиото и телевизията на Сърбия Студенти и граждани вече 12 дни блокират входовете на Националното радио и телевизия на Сърбия (RTS) в знак на протест срещу начина, по който националната медия отразява..

публикувано на 25.04.25 в 10:20