Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Остава слънчево и почти без валежи

Снимка: БГНЕС

През нощта ще бъде ясно и почти тихо.

Утре, 27 август, ще бъде слънчево. В сутрешните часове, на места в източните райони, ще има мъгла. След обяд, над масивите от Западна България ще има временни увеличения на облачността, но ще е почти без валежи. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и югоизточните райони - временно умерен вятър с източна компонента. Максималните температури ще бъдат между 33° и 38°, малко по-ниски по Черноморието, в София около 34°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър с източна компонента. Максималните температури ще бъдат 27°-30°. Температурата на морската вода е около 26°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.

В планините ще е предимно слънчево. След обяд временни увеличения на облачността  ще има над масивите от Западна България, но ще е почти без валежи. Ще духа предимно умерен вятър с източна компонента. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 28°, на 2000 метра - около 20°.

Над Балканите ще се задържи предимно слънчево и горещо. След обяд над планинските райони ще се развива купеста облачност, но ще се задържи почти без валежи.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Фестивал в Пловдив показва многообразието на пеперудите

Отмерваме престоя им на тази земя понякога с дни, ала с ефирен полет те преобразяват мига в красив спомен. На тях, мимолетните създания на природата, Регионалният природонаучен музей в Пловдив посвещава своя Фестивал на пеперудите , който ще се..

публикувано на 19.09.25 в 09:05

Фестивалът "Ракла фест" в Перник предлага изкуство на открито

От 19 до 21 септември Централният градски парк в Перник ще бъде домакин на първото издание на “Ракла фест” – фестивал, който ще събере на едно място малки и големи в името на смеха, изкуството и музиката. Фестивалът за театрално, цирково,..

публикувано на 19.09.25 в 07:05

Балонената фиеста над Белоградчик ще продължи цял месец

От 19 септември в продължение на месец небето над Белоградчишките скали ще се изпълни с цветни балони и магия. Петото издание на " Балонена фиеста " обещава пет уикенда, три вида полети, както и десетки приключения на полянката "Панаирището" ,..

публикувано на 19.09.25 в 06:30