Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България може да закупи американски бронетранспортьори “Страйкър“

Снимка: ЕПА/БГНЕС, архив

Държавният департамент на Съединените щати одобри потенциалната продажба на България на бронетранспортьори “Страйкър“ за 1,5 млрд. долара, съобщи Пентагонът, цитиран от Ройтерс. Става дума за 183 машини от различни модификации на типа “Страйкър“, включително за превоз на пехота, командни машини и машини за медицинска евакуация.

Агенцията на Пентагона за сътрудничество в отбраната и сигурността е уведомила Конгреса за възможната продажба.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Велопоход на толерантността Le tour du canal в Пловдив

Велопоходът на толерантността Le tour du canal се завръща на Гребния канал в Пловдив. На 27 септември от 14:00 часа фондация "Ела и ти" подава ръка на хората с увреждания с празник на движението. Събитието ще предостави възможност на всеки участник за..

публикувано на 27.09.25 в 07:35
Дарина Воденичарова

Ученичка от Пазарджик е сред финалистите на престижно състезание по дебати в Берлин

Дарина Воденичарова от Немската езикова гимназия "Бертолт Брехт" в Пазарджик е сред финалистите на едно от най-престижните състезания по дебатиране на немски език в Европа , съобщиха от българското посолство в Германия с публикация във фейсбук..

публикувано на 26.09.25 в 22:44

България днес - 26 септември 2025 г.

В "България днес" на 26 септември 2025 г. слушайте: 06:30 Актуално от седмицата: Неизбежно ли е вдигането на данъците, за да се закърпи държавният бюджет? 19:54 "По съседски" – събития от Балканите 25:40 В Европейския ден на..

публикувано на 26.09.25 в 19:00