Българската надежда в тениса Росица Денчева се класира за втория кръг при девойките на Откритото първенство на САЩ. Тя победи в два сета (6:4, 6:1) американката Ариана Аназагасти-Пурсу, заемаща 49-о място в световната ранглиста. Тази вечер Росица Денчева ще играе с четвъртата в схемата на турнира – японката Сара Саито.
Шестият поставен на US Open при юношите Илиян Радулов загуби в първия кръг с 6:7, 4:6 от намиращия се на 22-ро място в световната ранглиста японец Рей Сакамото.
Днес участието си на Откритото първенство на САЩ при девойките започват две българки – Ива Иванова и Елизара Янева.
Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По време на 45-ото издание на събитието, от 4 до 6 ноември т.г., България ще се представи с рекордно..
С ритуал по полагане на венци и цветя пред паметника "Илинден" в местността Предела, на 2 август ще бъде отбелязана 122-годишнината от избухването на Илинденско – Преображенско – Кръстовденското въстание . Община Разлог съобщава, че ритуалът ще се..
Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта, съобщи посолството на България в Индонезия във фейсбук. "Българският фолклор ще оживее в сърцето на..
България се утвърди като водеща дестинация за дигитални номади в Източна Европа с най-бързия интернет в региона – над 100 Mbps дори в някои планински..
Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп..
Колко много неща могат да се сътворят от глина – на това се учат децата от Народно читалище "Развитие 2022" в мездренското село Ослен Криводол...