Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Историческа световна титла в плуването за Петър Мицин

Снимка: БТА

Петър Мицин спечели титлата на 400 метра свободен стил, на световното първенство по плуване за юноши и девойки в израелския град Нетаня. 18-годишният състезател на “Вихрен” – Сандански, който е световен рекордьор в тази дисциплина, финишира с време 3:46.49 минути, изпреварвайки италианците Алесандро Рагаини (3:46.66) и Филипо Бертони (3:48.73). Така Петър Мицин стана първият българин, извоювал световна титла на 50-метров басейн. Той ще участва в още три дисциплини на шампионата – на 200 и на 800 метра свободен стил, както и на 200 метра бътерфлай.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Участници от осем държави на "Сребърна пафта" в Кюстендил

От 24 до 26 юли в Кюстендил ще се състои 21-вото издание на Международния фолклорен фестивал "Сребърна пафта" – празник на културното многообразие и танцовото изкуство от цял свят, предаде БТА. Фестивалът ще събере за поредна..

публикувано на 24.07.25 в 06:00

България днес - 23 юли 2025 г.

В "България днес" на 23 юли слушайте: 05:31-   "Учим, играейки. Играем, учейки!“ – започна годишната среща на АБУЧ – репортаж от Велико Търново на Красимир Мартинов 28:08-  Гост в студиото – Анна-Мария Бунева от Чикаго:   -за пътя от..

публикувано на 23.07.25 в 19:00

Оранжев код за горещини има за цялата страна, в планините може и да превали

В четвъртък минималните температури ще са от 19 до 23°. В София ще е 21°. Преди обед значителна облачност ще има над източните райони с превалявания над Североизточна България. В останалата част от страната ще е слънчево. Следобед над планините ще..

публикувано на 23.07.25 в 18:30