На 8 и 9 септември, осем алтернативни групи – седем български и една американска, акостираха във Варна, за фестивала REBEL REBEL By The Sea Edition. За трета година творческото обединение Projector Plus събра в два дни артисти и техните почитатели, за които музиката е смелост, свобода, бунт и приятелство.
Първата вечер, на сцената излязоха мултиинструменталистът Гриша Георгиев, познат като GREESH, софийската алтернативна груув метъл банда HELLION STONE, групата с честни бунтарски текстове No More Many More и специалните гости на фестивала – Анимационерите, емблематична за началото на новото хилядолетие група.
Втората вечер, 9 септември, чухме младата, но вече разпознаваема група Scotopia, TROPE - прогресив рок банда от Холивуд, Калифорния, рокендрол групата LEK CITY CASE и SOUNDPROPHET - група, чиято концепция се основава на послания за доверие към изкуството, за уважение и единение между човека и музиката.
Деница Славова от организаторите Projector Plus разказва: "REBEL REBEL е фестивалът, който организираме за трета година. За първи път той ще се проведе във Варна, на морския бряг, затова и сме го кръстили By The Sea – рок абордаж в края на лятото, това ни е слоганът. Селекцията на фестивала всяка година се основава на едно много просто правило, и то е – групите, които са близки до Projector Plus, това е нашето независимо обединение на алтернативни артисти, което съществува в публичното пространство в България вече от 3-4 години. Банди, съмишленици, с една идея, с обща кауза и мисия, с бунт в кръвта, с много хубави песни. Този фестивал се явява един вид визитка на Projector Plus и в него основна част заемат групи, които са в Projector Plus. Тази година имаме обаче и специален гост, в лицето на Анимационерите – те ще бъдат последни в първия ден. Избягвам да ги определям като хедлайнери, защото всички са супер важни – имаме едно приятелство и добър дух, който ни спира от подобни определения. Единственото, по което се водим, е музиката да върви."
Излезе първата „Книга на песните на ЕС“ (The EU Songbook), която съдържа по 6 песни от всяка от 27-те страни членки на ЕС и химна на общността "Ода на радостта", предава БТА. Песенният сборник е датски проект с нестопанска цел и няма финансови връзки..
От трийсет години цигуларката Искрена Йорданова живее в Лисабон. Всичко, което прави като музикант, е свързано с бароковата музика. Посвещава голяма част от времето си на откривателството на старинни ръкописи, на които вдъхва нов живот със своя..
Kottarashky е един от най-интересните автори на музика, които се появиха на българската сцена в първото десетилетие от новия век. Зад този псевдоним стои Никола Груев, който неуморно експериментира със смесването на жанрове. Познаваме го предимно с..
На 24 ноември (неделя) от 19:00 ч. в концертната зала на НМУ "Любомир Пипков" женският народен хор "Драгостин фолк национал" отбелязва три..