Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Първият учебен ден за българчетата в Чикаго започва с благотворителна инициатива 

Снимка: Facebook / mbuchicago

“Роза за българското” – така “Малко българско училище” в Чикаго е нарекло благотворителната инициатива, с която утре ще открие учебната година. Идеята е всички рози, подарени на учителите, да бъдат продадени и средствата да се използват за проекти на неделното училище, свързани с разнообразяване и разширяване на заниманията на децата. 

“Щастливи сме, че традицията да се подаряват цветя на учителите се е запазила през годините и остава характерна българска черта. Стремежът ни е да съчетаем традицията, удобството и дарителството”, казаха от учебното заведение.


“Малко българско училище“ в Чикаго е част от Център “Малката България“ и Малка детска академия “Мечо Пух“. Към тях работят още училищата “Малката България”, Българска езикова академия, както и детска градина “Чуднотека”.

Учебните заведения са регистрирани към Министерството на образованието и Illinois State Board of Education в САЩ. Възпитаниците им получават официално признати удостоверения за завършен клас.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Мост на вярата - 3 епизод

Срещаме ви и с енориашите в Лондон, които не крият радостта и благодарността си, че вече всяка неделя могат да се черкуват в новия благолепен храм. Снимки: БНР

публикувано на 28.03.25 в 12:00

"Защо да учим в България" – разяснителни срещи за младежи в Албания

Експерти от Министерството на образованието и науката и от Изпълнителната агенция за българите в чужбина България, със съдействието на българското посолство в Тирана, проведоха среща в училището в с. Запод, област Кукъска Гора (Североизточна Албания) с..

публикувано на 24.03.25 в 15:59

Българите в Испания да бъдат внимателни заради бурята "Мартиньо"

Българското Министерство на външните работи съобщи, че бурята "Мартиньо" е достигнала Испания и е засегнала тежко испанските автономни области Мадрид (Comunidad de Madrid), Кастилия и Леон, Кастилия-Ла Манча и Галисия. Местните власти прогнозират,..

публикувано на 21.03.25 в 15:16