Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Министерство на здравеопазването засилва сътрудничеството си със СЗО в профилактиката на заболяванията в България

Снимка: Министерство на здравеопазването

Министерство на здравеопазването ще засили сътрудничеството си със Световната здравна организация (СЗО) в областта на профилактиката на заболявания и промоцията на здраве в България, съобщи пресцентърът на ведомството. На среща д-р Ханс Клуге, регионален директор на СЗО за Европа, на министър Христо Хинков изтъкна, че приоритет на здравното ни министерство е с ясни послания да се накарат хората да осъзнаят колко важни са ранната профилактика и изграждането на здравни навици и здравна култура сред младите хора. Сред акцентите по време на разговора беше темата за психичното здраве и психиатричната грижа, подобряването на майчиното и детско здраве и на педиатричната грижа и сътрудничеството с УНИЦЕФ по ключови интервенции и дейности, свързани с ранно детско развитие и със здравето на подрастващите. Беше обсъден и въпросът, свързан с признаването на медицинските дипломи на гражданите на Украйна, намерили подслон в България. В тази връзка д-р Клуге пое ангажимент неговият екип да сподели опита на Полша. Накрая беше обсъдена и дигитализацията на здравеопазването, която според тях ще е от съществено значение за развитието на здравната ни система.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 31 октомври 2025 г.

В "България днес" на 31 октомври слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – По съседски - обзор на по-важното от Балканите В очакване на 1 ноември- Деня на народните будители 25:08..

публикувано на 31.10.25 в 19:00

Ноември започва с топло есенно време

В събота минималните температури ще са от 3 до 8°, по Черноморието - до 10°, в София ще е около 3. През деня ще е слънчево с разкъсана висока облачност, преди обед на места в равнините ще има мъгла. Ще бъде почти тихо или със слаб вятър от..

публикувано на 31.10.25 в 18:30

Българите са сред най-малко ползващите влакове в ЕС

Железопътният превоз на пътници в ЕС е нараснал с 5,8% през 2024 г., показват публикуваните днес данни на статистическата агенция Евростат. През миналата година с влакове са извършени 443 милиарда пътникокилометра, което е най-високото ниво,..

публикувано на 31.10.25 в 17:45