След потопа в Царево, отнел живота на четирима души, Бургаската окръжна прокуратура започна разследване за причиняване на смърт поради „незнание или немарливо изпълнение на занятие или друга дейност, представляващи източник на повишена опасност“. По думите на окръжния прокурор Георги Чинев, специален фокус на разследването ще бъде не само документацията, но и всички строително-монтажни дейности по изграждането и експлоатацията на моста в град Царево, на който загинаха четирима души. Направен е оглед на местопроизшествието и телата на загиналите, предстои да бъде назначена техническа експертиза.
В сряда минималните температури ще са от 17 до 23°, в София – 17°. През деня ще е слънчево с временни заоблачавания. Следобед над Южна и Източна България ще се развива купеста облачност и на места там ще превали за кратко. Ще духа слаб, в..
Българското общество е на средно европейско равнище по потребление на генеративни AI приложения. Това показват данните от национално представително проучване, проведено от Агенция "Алфа Рисърч" в периода 7-14 юли 2025 г. сред хиляда пълнолетни..
България не използва системата за гасене на пожари, която е придобила със закупуването на транспортните самолети "Спартан". Това става ясно от публикация на председателя на комисията по отбрана Христо Гаджев в социалната мрежа. Страната ни има..
България се утвърди като водеща дестинация за дигитални номади в Източна Европа с най-бързия интернет в региона – над 100 Mbps дори в някои планински..
Български ученици спечелиха два златни и два сребърни медала от най-престижното световно състезание по информатика в света . В 37-ото издание на..
Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп..