Обсъжда се възможността да бъде създадена многогодишна национална програма за финансиране на проекти за превенция срещу бедствия, стана ясно след среща на премиера Николай Денков с областните управители. На нея е било решено местните управници да прегледат критичните точки в своите райони, нуждаещи се от спешно финансиране чрез механизмите на Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане.
България потъна в скръб за жертвите от голямото наводнение
Животът постепенно се нормализира в засегнатите от наводнението места
Заради трагедията в община Царево регионалното министерство и Агенция “Пътна инфраструктура” започват проверки на всички мостове в страната по разпореждане на министър-председателя. Резултатите трябва да бъдат ясни до 45 дни.
“Отсега е ясно, че три от четирите жертви са свързани със срутването на моста в Царево. Защо е станало това, трябва да кажат техническите експертизи”, коментира Николай Денков. Междувременно Окръжната прокуратура в Бургас образува досъдебно производство на основата на достатъчно данни за извършено престъпление, довело до смъртта на четирима души при наводненията по Южното Черноморие.
Председателят на Българската академия на науките (БАН) Евелина Славчева се срещна с посланика на Франция в България Жоел Мейер. Разговорът в Академията е била посветен на подготовката за съвместното отбелязване на 60-годишнината от подписването..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация" резонират сред българското национално малцинство в Западните покрайнини. По темата разговаряме със..
В петък минималните температури ще бъдат между минус 7 и минус 2°, в София - около минус 3°. Над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. Значителна облачност ще има над югозападните райони, Източния Предбалкан и по крайбрежието на..
На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация"..
В брой 37 на предаването слушайте: Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с българските неделните училища зад..